North Munster Champioships Askeaton Results (ALL)

                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/03/2012 09:13 PM
            North Munster Championships - 10/03/2012 to 11/03/2012
                                    Results                                    

Event 1 Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guinane, Eva              11 Lahinch                   NT    3:02.94    6
  2 O'Connor, Alex            10 LIMK                      NT    3:09.71    4
  3 Gaffney, Kate             11 LIMK                      NT    3:11.66    3
  4 Carey, Mary               10 LIMK                      NT    3:14.80    2
  5 Scully, Eve               10 LIMK                      NT    3:19.96    1  

Event 1 Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Dundon, Liza              13 LIMK                 2:53.00    2:56.43    6
  2 Olsthoorn, Ciara          13 LIMK                      NT    2:58.45    4
  3 Dugan-McSweny, Rois       13 ASK                  3:13.42    3:04.36    3
  4 Clarke, Averil            12 LIMK                      NT    3:12.14    2
  5 Killeen, Amy              12 LIMK                 3:20.17    3:12.52    1
  6 McSweeney, Anna           12 ASK                       NT    3:25.65
  7 Spaight, Mairead          12 ASK                       NT    3:26.37  

Event 1 Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Brennan, Mia              15 ASK                       NT    4:03.84    6  

Event 2 Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Mc Geever, Finn           11 LIMK                      NT    2:55.59    6
  2 Corby, Eoin               10 LIMK                      NT    3:18.56    4
  3 Carroll, Aaron             9 LIMK                      NT    3:19.91    3
  4 McCarthy, Dean            11 ASK                       NT    3:37.19    2  

Event 2 Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Corby, Robert             13 LIMK                      NT    2:49.31    6
  2 Donovan, Terence          12 ASK                       NT    3:38.43    4  

Event 2 Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guerin, Jake              15 ASK                  2:44.17    2:33.08    6
  2 O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                  2:43.19    2:42.47    4
  3 Dugan-McSweny, Eoin       15 ASK                  3:26.95    2:54.60    3
  4 O'Grady, Brendan          15 ASK                  3:35.98    3:03.89    2  

Event 3 Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Gaffney, Kate             11 LIMK                 5:44.84    5:44.62    6
  2 Carey, Mary               10 LIMK                      NT    6:06.53    4
  3 O'Connor, Alex            10 LIMK                      NT    6:06.70    3
  4 Flynn, Casey              10 ASK                       NT    6:18.59    2  

Event 3 Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Carey, Ellen              13 LIMK                      NT    5:01.66    6
  2 Hickey, Shona             12 LIMK                 5:50.88    5:10.19    4
  3 Dugan-McSweny, Rois       13 ASK                  5:20.09    5:20.08    3
  4 Dugan-McSweny, Aoife      13 ASK                       NT    5:31.34    2
  5 Spillane, Rachel          13 Nenagh Neptune            NT    5:32.35    1
  6 Flynn, Lauren             13 ASK                       NT    5:40.05
  7 Killeen, Amy              12 LIMK                 6:02.06    5:45.65
  8 O'Shea, Sophie            13 ASK                       NT    5:51.04
  9 Costello, Kayleigh        13 ASK                       NT    5:57.56
 10 Clarke, Averil            12 LIMK                      NT    6:06.41
 11 McSweeney, Anna           12 ASK                       NT    6:45.17
 12 Spaight, Mairead          12 ASK                       NT    6:48.81  

Event 3 Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wilmott, Alannah          15 ASK                       NT    5:43.71    4
  2 McSweeney, Sophie         15 ASK                  5:55.99    5:59.81    3
  3 McCutcheon, Sarah         14 Nenagh Neptune            NT    6:01.46    2
  4 Bejeryd, Harriet          15 ASK                  6:17.88    6:05.10    1
  5 Brosnan, Aoife            15 ASK                       NT    6:11.11
  6 O Kelly, Lianne           14 Nenagh Neptune            NT    6:16.63
  7 Sweeney, Ciara            15 ASK                  6:17.91    6:18.39
  8 McCarthy, Celine          15 ASK                       NT    6:27.85
  9 O'Rourke, Aine            15 ASK                  6:42.12    6:35.92    6
 10 Brennan, Mia              15 ASK                       NT    7:24.92  

Event 3 Girls 16-17 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kinnane, Sinead           16 Nenagh Neptune            NT    5:56.95    6
  2 Callery, Grace            17 Nenagh Neptune       6:10.69    6:05.48    4
  3 Seymour, Suzanne          16 Nenagh Neptune       6:20.12    6:13.66    3
  4 McCutcheon, Siobhan       16 Nenagh Neptune            NT    6:26.76    2  

Event 3 Girls 18-21 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Carr, Katie               18 Nenagh Neptune            NT    5:17.12    6  

Event 4 Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Mc Geever, Finn           11 LIMK                 5:48.37    5:22.10    6
  2 Corby, Eoin               10 LIMK                      NT    6:08.80    4
  3 Carroll, Aaron             9 LIMK                      NT    6:11.08    3
  4 Bajerski, Jakub           11 LIMK                      NT    6:27.41    2
  5 McCarthy, Dean            11 ASK                       NT    6:43.11    1  

Event 4 Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Brien, Steven           13 LIMK                 5:12.25    5:08.39    6
  2 Corby, Robert             13 LIMK                      NT    5:21.43    4
  3 O'Brien, Stephen          12 LIMK                      NT    6:06.96    3
  4 McNamara, Oisin           12 LIMK                      NT    6:25.65    2
  5 Donovan, Terence          12 ASK                       NT    7:01.14    1  

Event 4 Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guerin, Jake              15 ASK                  4:57.58    4:54.99    6
  2 Kaghazchi, Bobby          14 LIMK                 5:12.26    5:12.11    4
  3 O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                  5:20.31    5:12.82    3
  4 Baker, John               14 ASK                  5:21.92    5:17.44    2
  5 Dugan-McSweny, Eoin       15 ASK                  5:33.70    5:29.17    1
  6 O'Grady, Brendan          15 ASK                  5:44.27    5:38.58
  7 Adams, Thomas             14 Nenagh Neptune            NT    5:43.65
  8 McGrath, James            15 Nenagh Neptune            NT    6:47.03  

Event 4 Boys 16-17 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Lyons, Ciaran             16 ASK                  5:15.14    5:14.97    6
  2 McGrath, Brian            17 Nenagh Neptune       5:44.45    5:30.44    4
  3 Larkin, Kieran K          16 Nenagh Neptune            NT    5:36.00    3
 4 Hackett, Killian          17 Nenagh Neptune            NT    5:40.55    2
Event 5 Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guinane, Eva              11 Lahinch              2:49.56    2:43.93    6
  2 Flynn, Casey              10 ASK                  3:02.46    3:03.31    4
  3 O'Brien, Lucy             11 Tiger Sharks         3:05.22    3:05.49    3
  4 Killeen, Caoimhe          10 LIMK                      NT    3:11.38    2
  5 Foley, Joanne             11 ASK                  3:12.78    3:13.65    1
  6 Voye, Rebecca             11 LIMK                      NT    3:19.89  

Event 5 Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Connor, Ellie           13 LIMK                 2:39.55    2:35.04    6
  2 Connell, Ailbhe           13 KGD                  2:38.56    2:39.30    4
  3 O'Hanrahan, Sinead        13 LIMK                 2:49.12    2:41.22    3
  4 Carey, Sarah              12 LIMK                 2:44.43    2:41.45    2
  5 O'Shea, Sophie            13 ASK                  2:48.94    2:49.08    1
  6 Rafferty, Maebh           13 Tiger Sharks         2:58.62    2:50.35
  7 Boyd, Hollie              13 KGD                  3:04.46    2:55.15
  8 Coleman, Isabel           13 Lahinch                   NT    2:56.46
  9 Carney, Emma              12 LIMK                 3:06.18    2:58.08
 10 O'Sullivan, Aoibhin       12 Lahinch                   NT    2:58.81
 11 Jones, Hannah             13 LIMK                 3:06.34    2:59.05
 12 Spaight, Mairead          12 ASK                  3:15.59    3:07.27
 13 Healy, Sadhbh             12 LIMK                      NT    3:11.69
 14 Ambrose, Keileigh         13 ASK                  3:13.93    3:12.89
 15 O'Sullivan, Lena          12 LIMK                      NT    3:13.66
 16 Bridgeman, Áine           12 ASK                       NT    3:16.06
 17 Keane, Amy                13 ASK                       NT    3:24.65
 18 Finnucane, Rachel         13 ASK                       NT    3:32.00
 19 Barrow, Fiona             12 ASK                       NT    3:32.43
 20 Haren, Katie              13 Lahinch                   NT    3:42.63  

Event 5 Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Scully, Mia               14 LIMK                 2:45.52    2:37.61    6
  2 Wilmott, Alannah          15 ASK                       NT    2:39.77    4
  3 Leahy, Emma Louise        15 LIMK                 2:46.27    2:49.17    3
  4 McCutcheon, Sarah         14 Nenagh Neptune       3:00.05    2:50.59    2
  5 Clarke, Aoife             14 LIMK                 2:50.10    2:52.18    1
  6 Bejeryd, Harriet          15 ASK                  2:52.53    2:53.06
  7 Moynihan, Clíodhna        15 KGD                  3:02.80    2:59.02
  8 McCarthy, Celine          15 ASK                  3:04.68    3:11.57
  9 Hurley, Sydney H          15 KGD                  3:17.68    3:16.00
 10 Mulcaire, Ciara           14 ASK                       NT    3:16.26
 11 Barry, Jessica            15 ASK                       NT    3:20.00
 12 Hanley, Alice             14 ASK                       NT    3:25.25  

Event 5 Girls 16-17 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guinane, Allie            16 LIMK                 2:41.44    2:41.15    6
  2 Coughlan, Oonagh          16 LIMK                 2:36.11    2:44.02    4
  3 Kinnane, Sinead           16 Nenagh Neptune       2:52.22    2:46.62    3
  4 Ní Dhomhnaill, Róisíln    16 KGD                  2:47.86    2:51.73    2
  5 Seymour, Suzanne          16 Nenagh Neptune       2:56.18    2:53.72    1
  6 Connell, Meadhbh          16 KGD                  3:04.75    3:06.36  

Event 6 Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Cahill, Willam            11 LIMK                 2:47.31    2:42.15    6
  2 Kelly, Kieran             10 LIMK                 3:14.75    3:09.52    4
  3 Barrett, Ronan            11 LIMK                      NT    3:13.66    3
  4 O'Donnacha, Dara          11 Lahinch                   NT    3:23.72    2
  5 Lenihan, Liam             10 Lahinch                   NT    3:43.96    1  

Event 6 Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Blackwell, Patrick        13 LIMK                 2:34.56    2:31.17    6
  2 Kelly, Adrian             13 LIMK                 2:47.80    2:40.16    4
  3 Hogan, Ben                12 Tiger Sharks         2:50.49    2:42.06    3
  4 McNamara, Oisin           12 LIMK                      NT    3:01.51    2
  5 Mudge, Callum M           13 LIMK                 3:15.00    3:04.58    1
  6 O'Donnacha, Eanna         13 Lahinch              2:55.67    3:07.59
  7 Donovan, Terence          12 ASK                       NT    3:18.09
  8 Scully, Joe               12 LIMK                      NT    3:18.66  

Event 6 Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                       NT    2:17.66    6
  2 Dugan-McSweny, Eoin       15 ASK                  2:32.40    2:28.32    4
  3 Feane, Jack               14 LIMK                 2:40.72    2:30.64    3
  4 Keating, Niall            15 LIMK                 2:37.90    2:37.99    2
  5 King, Conor               14 KGD                  2:49.03    2:39.57    1
  6 Harty, Conor              14 KGD                  2:51.72    2:39.73
  7 Beaulieu, Evan            14 ASK                  2:52.22    2:42.34
  8 Herdman, Callum           14 LIMK                 2:48.34    2:43.58
  9 Trotman, Ciaran           15 LIMK                      NT    2:50.83  

Event 6 Boys 16-17 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Lyons, Ciaran             16 ASK                  2:30.03    2:27.58    6
  2 Harty, Niall              16 LIMK                 2:41.10    2:30.87    4
  3 Larkin, Kieran K          16 Nenagh Neptune       2:57.31    2:35.07    3
  4 Adams, Michael            16 Nenagh Neptune       2:47.56    2:40.43    2  

Event 6 Boys 18-21 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Nagle, Steven             18 Nenagh Neptune       2:47.72    2:42.80    6
  2 Kelliher, Shane           19 LIMK                 2:56.93    2:57.83    4  

Event 7 Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Brien, Jenny            11 Tiger Sharks           45.89      44.13    6
  2 O'Brien, Lucy             11 Tiger Sharks           55.94      45.34    4
  3 Smith, Shannon            10 LIMK                   51.38      46.37    3
  4 Killeen, Caoimhe          10 LIMK                   46.69      46.51    2
  5 Fox, Jenny                11 KGD                    49.32      48.19    1
  6 O'Sullivan, Treasa         9 KGD                    49.71      49.48
  7 Brennan, Cheyenne         10 LIMK                   53.75      51.51
  8 Brennan, Amy               9 LIMK                   58.99      54.96  

Event 7 Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Shea, Cliodhna          12 LIMK                   44.07      37.83    6
  2 O'Donnell, Megan          12 KGD                    38.53      38.24    4
  3 Dunne, Isabelle           13 Nenagh Neptune         40.62      38.40    3
  4 Flynn, Lauren             13 ASK                    39.96      39.47    2
  5 Deegan, Stephanie         12 Tiger Sharks           46.67      39.54    1
  6 O'Flynn, Katie            13 Tiger Sharks           43.27      39.97
  7 O'Connor, Ellie           13 LIMK                   41.17      39.98
  8 Costello, Kayleigh        13 ASK                    41.22      40.42
  9 Kennedy, Eilish           13 Tiger Sharks           50.87      43.60
 10 Gosseau, Lea              13 Lahinch                47.44      45.86
 11 O'Brien, Aine             13 LIMK                      NT      46.07
 12 Coleman, Isabel           13 Lahinch                45.94      47.09
 13 Collins, Ashleigh         12 LIMK                   48.63      47.29
 14 Creaton, Ruth             12 LIMK                      NT      49.28
 15 Moloney, Caoimhe          13 LIMK                   48.40      49.49
 16 Clarke, Aisling           12 LIMK                      NT      49.56
 17 Long, Emer                12 LIMK                   50.10      49.84
 18 McGinn, Emma              12 LIMK                   51.41      51.70
 19 Finnucane, Rachel         13 ASK                    52.83      51.88
 20 Gilna, Kate               12 Lahinch              1:00.30      58.60  

Event 7 Girls 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Bejeryd, Harriet          15 ASK                    41.61      41.46    6
  2 O Kelly, Lianne           14 Nenagh Neptune         41.07      41.94    4
  3 O'Rourke, Aine            15 ASK                    50.22      42.76    3
  4 Sweeney, Ciara            15 ASK                    46.37      44.65    2
  5 Barry, Jessica            15 ASK                    49.55      50.05    1  

Event 7 Girls 16-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Blewitt, Stephanie        16 LIMK                   35.80      35.38    6
  2 O'Connor, Orlaith         16 ASK                    42.62      41.03    4
  3 Coughlan, Oonagh          16 LIMK                   41.20      41.30    3
  4 Seymour, Suzanne          16 Nenagh Neptune         41.78      41.93    2
  5 Barrow, Lisa              16 ASK                    51.55      45.78    1  

Event 8 Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Cahill, Willam            11 LIMK                   44.31      41.11    6
  2 Kelly, Kieran             10 LIMK                   46.97      44.76    4
  3 Curtin, Leon              11 LIMK                      NT      45.56    3
  4 O' Brien, Paul            11 LIMK                   48.63      46.21    2
  5 Lambert, Michail          11 LIMK                   52.41      46.78    1
  6 O'Hanrahan, Michael       10 LIMK                 1:01.92      57.72  

Event 8 Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Hogan, Ben                12 Tiger Sharks           39.58      37.86    6
  2 Mudge, Callum M           13 LIMK                   45.00      42.43    4
  3 Cuddihy, Darragh          12 Lahinch              1:04.87    1:05.24    3  

Event 8 Boys 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guerin, Jake              15 ASK                    36.94      32.07    6
  2 Baker, John               14 ASK                    36.59      33.82    4
  3 Kennedy, Adam             14 LIMK                   46.94      38.30    3
  4 Adams, Thomas             14 Nenagh Neptune         45.82      39.71    2
  5 McGrath, James            15 Nenagh Neptune         40.16      39.81    1  

Event 8 Boys 16-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 McGrath, Brian            17 Nenagh Neptune         36.81      36.55    6
  2 Riordan, John             16 Nenagh Neptune         45.53      39.60    4  

Event 8 Boys 18-21 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kelliher, Shane           19 LIMK                   42.73      42.28    6  

Event 9 Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guinane, Eva              11 Lahinch              1:40.59    1:35.12    6
  2 Foley, Joanne             11 ASK                  1:43.96    1:46.67    4
  3 Voye, Rebecca             11 LIMK                      NT    1:54.46    3  

Event 9 Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Hanrahan, Sinead        13 LIMK                 1:28.75    1:31.04    6
  2 Deegan, Stephanie         12 Tiger Sharks         1:38.93    1:34.49    4
  3 O'Shea, Sophie            13 ASK                  1:38.81    1:38.03    3
  4 O'Flynn, Katie            13 Tiger Sharks         1:39.87    1:38.85    2
  5 Smith, Hilary             12 LIMK                 1:38.79    1:40.78    1
  6 Coleman, Isabel           13 Lahinch              1:48.06    1:41.10
  7 O'Shea, Cliodhna          12 LIMK                 1:41.39    1:41.33
  8 Collins, Ashleigh         12 LIMK                 1:50.34    1:41.91
  9 O'Sullivan, Lena          12 LIMK                 1:47.45    1:43.07
 10 Jones, Hannah             13 LIMK                 1:46.82    1:44.48
 11 McSweeney, Anna           12 ASK                  1:45.86    1:45.94
 12 Rafferty, Maebh           13 Tiger Sharks         1:51.66    1:46.56
 13 Spaight, Mairead          12 ASK                  2:05.81    1:50.80
 14 Carney, Emma              12 LIMK                 1:55.32    1:52.16
 15 Ambrose, Keileigh         13 ASK                  1:52.50    1:54.03
 16 Rafferty, Naomi           12 Tiger Sharks         1:51.97    1:55.44
 17 Keane, Amy                13 ASK                       NT    2:00.53
 18 Finnucane, Rachel         13 ASK                  2:09.35    2:00.64
 19 Barrow, Fiona             12 ASK                  2:19.49    2:11.19  

Event 9 Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Leahy, Emma Louise        15 LIMK                 1:30.89    1:34.92    6
  2 Brennan, Alana            14 LIMK                 1:46.72    1:37.61    4
  3 Wilmott, Alannah          15 ASK                       NT    1:37.90    3
  4 Clarke, Aoife             14 LIMK                 1:34.65    1:38.49    2
  5 Brosnan, Aoife            15 ASK                  1:43.33    1:40.48    1
  6 McSweeney, Sophie         15 ASK                  1:41.30    1:43.68
  7 O'Rourke, Aine            15 ASK                  1:46.68    1:43.77
  8 Moynihan, Clíodhna        15 KGD                  1:50.51    1:47.47
  9 Mulcaire, Ciara           14 ASK                       NT    1:55.41
 10 McCarthy, Celine          15 ASK                  1:54.88    1:55.57
 11 Barry, Jessica            15 ASK                  2:19.71    2:00.16
 12 Hanley, Alice             14 ASK                       NT    2:02.36  

Event 9 Girls 16-17 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Ní Dhomhnaill, Róisíln    16 KGD                  1:31.76    1:33.07    6
  2 Kinnane, Sinead           16 Nenagh Neptune       1:43.93    1:35.41    4
  3 Guinane, Allie            16 LIMK                 1:45.05    1:40.46    3
  4 Langridge, Jessie         17 Nenagh Neptune       1:42.99    1:42.57    2
  5 O'Connor, Orlaith         16 ASK                  1:43.78    1:43.72    1
  6 Barrow, Lisa              16 ASK                  1:47.12    1:44.29  

Event 10 Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kelly, Kieran             10 LIMK                 1:49.32    1:44.80    6
  2 Rouine, Eoin              10 Lahinch              1:53.74    1:53.38    4
  3 McCarthy, Dean            11 ASK                       NT    1:57.93    3
  4 Lenihan, Liam             10 Lahinch                   NT    2:19.99    2  

Event 10 Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Klimonov, Fedor           13 Tiger Sharks         1:30.88    1:26.90    6
  2 Kelly, Adrian             13 LIMK                 1:30.42    1:31.26    4
  3 Blackwell, Patrick        13 LIMK                 1:31.51    1:32.79    3
  4 McNamara, Oisin           12 LIMK                      NT    1:39.29    2
  5 Mudge, Callum M           13 LIMK                 1:38.00    1:43.06    1
  6 Donovan, Terence          12 ASK                  2:06.70    1:53.66
  7 O'Donnacha, Eanna         13 Lahinch              1:54.51    1:58.54
  8 Lenihan, Colm             12 Lahinch                   NT    1:59.16  

Event 10 Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Grady, Brendan          15 ASK                  1:29.53    1:25.31    6
  2 Keating, Niall            15 LIMK                 1:30.47    1:31.79    4
  3 Slattery, Brian           15 Nenagh Neptune       1:34.63    1:32.75    3
  4 Beaulieu, Evan            14 ASK                  1:39.55    1:35.11    2
  5 Herdman, Callum           14 LIMK                 1:37.53    1:35.47    1
  6 Dugan-McSweny, Eoin       15 ASK                  1:40.41    1:38.63
  7 McGrath, Adam             14 Tiger Sharks         1:42.68    1:38.71
  8 Trotman, Ciaran           15 LIMK                      NT    1:50.43
 -- O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                  1:38.32         DQ  

Event 10 Boys 16-17 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Ryan, Cianan              16 Nenagh Neptune       1:26.56    1:25.23    6
  2 Kennedy, Paddy            16 Tiger Sharks         1:25.92    1:26.73    4
  3 Harty, Niall              16 LIMK                 1:25.56    1:27.30    3
  4 Larkin, Kieran K          16 Nenagh Neptune       1:31.40    1:27.83    2
  5 Murray, Cian              17 Nenagh Neptune       1:33.68    1:31.27    1
  6 Lyons, Ciaran             16 ASK                  1:32.14    1:32.63  

Event 11 Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Killeen, Caoimhe          10 LIMK                   48.66      48.05    6
  2 Voye, Rebecca             11 LIMK                   49.14      48.95    4
  3 Smith, Shannon            10 LIMK                      NT      56.67    3
  4 Brennan, Cheyenne         10 LIMK                 1:02.31      59.58    2  

Event 11 Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Carey, Sarah              12 LIMK                   43.62      37.24    6
  2 Flynn, Lauren             13 ASK                    39.59      38.43    4
  3 Boyd, Hollie              13 KGD                    40.34      41.54    3
  4 Dunne, Isabelle           13 Nenagh Neptune         41.44      42.18    2
  5 Jones, Hannah             13 LIMK                   44.97      45.56    1
  6 Moloney, Caoimhe          13 LIMK                   52.75      48.13
  7 Carney, Emma              12 LIMK                   49.59      48.71
  8 O'Carroll, Emma           12 KGD                       NT      49.10
  9 O'Sullivan, Lena          12 LIMK                      NT      49.24
 10 Healy, Sadhbh             12 LIMK                   51.00      50.04
 11 Finnucane, Rachel         13 ASK                    51.62      50.50
 12 Bridgeman, Áine           12 ASK                    52.07      53.57
 13 Coleman, Isabel           13 Lahinch                59.00      53.64
 14 McGinn, Emma              12 LIMK                 1:02.94      59.84
 15 Gilna, Kate               12 Lahinch                   NT    1:07.44  

Event 11 Girls 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Scully, Mia               14 LIMK                   35.62      35.24    6
  2 Brennan, Alana            14 LIMK                   39.74      38.30    4
  3 McSweeney, Sophie         15 ASK                    41.15      40.50    3
  4 Noonan, Meadhbh           14 ASK                    43.82      40.54    2
  5 Brosnan, Aoife            15 ASK                    41.05      40.99    1
  6 Hurley, Sydney H          15 KGD                    43.15      43.04
  7 Sweeney, Ciara            15 ASK                    43.37      43.31
  8 Moynihan, Clíodhna        15 KGD                    46.19      46.40
  9 Barry, Jessica            15 ASK                    53.38      49.11
 10 Brennan, Mia              15 ASK                    53.00      49.12  

Event 11 Girls 16-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Blewitt, Stephanie        16 LIMK                   38.07      38.52    6
  2 McCutcheon, Siobhan       16 Nenagh Neptune         38.91      40.08    4
  3 Barrow, Lisa              16 ASK                    44.19      42.96    3
  4 Connell, Meadhbh          16 KGD                    48.53      48.76    2  

Event 12 Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O' Brien, Paul            11 LIMK                   53.47      53.06    6
  2 Garrihy, Michael          10 Lahinch                57.84      54.00    4
  3 Rouine, Eoin              10 Lahinch                52.40      54.42    3  

Event 12 Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Mac an Riogh, Micheal     13 Lahinch                   NT      43.93    6
  2 Scully, Joe               12 LIMK                   47.88      49.45    4
  3 O'Donnacha, Eanna         13 Lahinch                   NT      50.25    3  

Event 12 Boys 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guerin, Jake              15 ASK                    29.84      29.74    6
  2 Baker, John               14 ASK                    34.88      33.56    4
  3 Feane, Jack               14 LIMK                   35.11      33.72    3
  4 Murray, Daire             15 Nenagh Neptune         35.32      34.24    2
  5 Hogan, Matthew            15 Nenagh Neptune         35.02      34.32    1
  6 McGrath, James            15 Nenagh Neptune         38.25      38.01
  7 McGrath, Adam             14 Tiger Sharks           41.92      40.38
  8 Harty, Conor              14 KGD                    42.94      40.42
  9 Trotman, Ciaran           15 LIMK                   39.27      40.62
 10 O'Grady, Brendan          15 ASK                    51.05      45.21  

Event 12 Boys 16-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Scholand, Brendan         17 Lahinch                   NT      34.48    6
  2 Kennedy, Paddy            16 Tiger Sharks           43.75      34.87    4
  3 McGrath, Brian            17 Nenagh Neptune            NT      35.33    3
  4 Murray, Cian              17 Nenagh Neptune         37.10      37.24    2
  5 Lyons, Ciaran             16 ASK                    42.49      37.52    1
  6 Adams, Michael            16 Nenagh Neptune         44.54      46.49
  7 Murphy, Robert            16 Tiger Sharks           50.64      49.47  

Event 12 Boys 18-21 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kelliher, Shane           19 LIMK                   42.84      46.68    6  

Event 13 Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guinane, Eva              11 Lahinch              1:28.28    1:26.36    6
  2 Gaffney, Kate             11 LIMK                 1:32.53    1:30.53    4
  3 Voye, Rebecca             11 LIMK                 1:41.53    1:41.61    3
  4 Killeen, Caoimhe          10 LIMK                 1:43.47    1:41.64    2
  5 Smith, Shannon            10 LIMK                 1:47.10    1:44.84    1
  6 Fox, Jenny                11 KGD                  1:48.90    1:46.02
  7 O'Sullivan, Treasa         9 KGD                  1:51.27    1:50.65
  8 Brennan, Cheyenne         10 LIMK                 1:52.78    1:50.96
  9 Brennan, Amy               9 LIMK                 2:27.93    2:34.95  

Event 13 Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Shea, Cliodhna          12 LIMK                 1:31.52    1:25.24    6
  2 Connell, Ailbhe           13 KGD                  1:23.75    1:25.91    4
  3 O'Donnell, Megan          12 KGD                  1:24.41    1:26.87    3
  4 Smith, Hilary             12 LIMK                 1:30.34    1:27.40    2
  5 Flynn, Lauren             13 ASK                  1:25.68    1:27.68    1
  6 Boyd, Hollie              13 KGD                  1:31.84    1:31.23
  7 Rafferty, Maebh           13 Tiger Sharks         1:34.62    1:31.39
  8 Costello, Kayleigh        13 ASK                  1:32.32    1:31.92
  9 Jones, Hannah             13 LIMK                 1:34.27    1:34.41
 10 Kennedy, Eilish           13 Tiger Sharks         1:37.92    1:35.13
 11 Coleman, Isabel           13 Lahinch              1:33.38    1:35.40
 12 Carney, Emma              12 LIMK                 1:35.90    1:35.83
 13 O'Sullivan, Aoibhin       12 Lahinch              1:34.16    1:36.20
 14 O'Sullivan, Lena          12 LIMK                      NT    1:39.27
 15 Collins, Ashleigh         12 LIMK                 1:42.56    1:41.56
 16 Rafferty, Naomi           12 Tiger Sharks         1:40.78    1:41.61
 17 Healy, Sadhbh             12 LIMK                 1:37.72    1:42.11
 18 Moloney, Caoimhe          13 LIMK                 1:44.28    1:42.60
 19 Ambrose, Keileigh         13 ASK                  1:41.44    1:42.87
 20 Bridgeman, Áine           12 ASK                  1:47.03    1:43.70
 21 Gosseau, Lea              13 Lahinch              1:44.32    1:44.62
 22 Creaton, Ruth             12 LIMK                      NT    1:46.48
 23 Long, Emer                12 LIMK                 1:51.93    1:46.88
 24 Finnucane, Rachel         13 ASK                  1:47.53    1:48.09
 25 O'Carroll, Emma           12 KGD                  1:47.85    1:48.14
 26 Clarke, Aisling           12 LIMK                      NT    1:48.76
 27 Haren, Katie              13 Lahinch              1:47.41    1:49.69
 28 O'Brien, Aine             13 LIMK                      NT    1:52.70
 29 Barrow, Fiona             12 ASK                  1:59.18    1:57.27
 30 McGinn, Emma              12 LIMK                 1:56.56    2:00.89
 31 Gilna, Kate               12 Lahinch              2:02.22    2:11.28  

Event 13 Girls 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Brennan, Alana            14 LIMK                 1:29.05    1:26.48    6
  2 Noonan, Meadhbh           14 ASK                  1:29.09    1:29.08    4
  3 O Kelly, Lianne           14 Nenagh Neptune       1:28.53    1:30.15    3
  4 Clarke, Aoife             14 LIMK                 1:28.72    1:30.76    2
  5 Bejeryd, Harriet          15 ASK                  1:32.53    1:34.32    1
  6 O'Rourke, Aine            15 ASK                  1:35.43    1:34.96
  7 Sweeney, Ciara            15 ASK                  1:34.53    1:36.37
  8 Moynihan, Clíodhna        15 KGD                  1:40.13    1:36.97
  9 McCarthy, Celine          15 ASK                  1:39.05    1:41.46
 10 Mulcaire, Ciara           14 ASK                  1:41.66    1:41.49
 11 Hurley, Sydney H          15 KGD                  1:43.54    1:43.39
 12 Barry, Jessica            15 ASK                  1:46.98    1:45.48
 13 O'Connor, Ciara           14 ASK                  1:50.77    1:47.31
 14 Hanley, Alice             14 ASK                  1:52.84    1:50.40
 15 Brennan, Mia              15 ASK                  1:52.25    1:52.12  

Event 13 Girls 16-17 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Blewitt, Stephanie        16 LIMK                 1:22.19    1:21.24    6
  2 Kinnane, Sinead           16 Nenagh Neptune            NT    1:26.85    4
  3 O'Connor, Orlaith         16 ASK                  1:28.93    1:29.04    3
  4 Coughlan, Oonagh          16 LIMK                 1:28.56    1:30.20    2
  5 McCutcheon, Siobhan       16 Nenagh Neptune       1:30.96    1:30.66    1
  6 Seymour, Suzanne          16 Nenagh Neptune       1:33.72    1:35.31
  7 Connell, Meadhbh          16 KGD                  1:42.84    1:39.43  

Event 14 Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Cahill, Willam            11 LIMK                 1:30.27    1:28.44    6
  2 Barrett, Ronan            11 LIMK                 1:40.60    1:36.82    4
  3 O' Brien, Paul            11 LIMK                 1:41.56    1:41.52    3
  4 Curtin, Leon              11 LIMK                      NT    1:42.28    2
  5 McCarthy, Dean            11 ASK                  1:45.96    1:45.58    1
  6 Rouine, Eoin              10 Lahinch              1:44.84    1:46.87
  7 O'Hanrahan, Michael       10 LIMK                 1:54.50    1:49.98
  8 O'Brien, Dylan            10 Lahinch              2:07.58    1:50.16
  9 Garrihy, Michael          10 Lahinch              1:56.35    1:57.01
 10 O'Donnacha, Dara          11 Lahinch              1:57.98    1:59.85
 11 Lenihan, Liam             10 Lahinch              1:58.08    2:08.52  

Event 14 Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Klimonov, Fedor           13 Tiger Sharks         1:23.71    1:19.79    6
  2 Kelly, Adrian             13 LIMK                 1:26.28    1:21.93    4
  3 Blackwell, Patrick        13 LIMK                 1:25.10    1:23.17    3
  4 Hogan, Ben                12 Tiger Sharks         1:31.55    1:25.73    2
  5 Mudge, Callum M           13 LIMK                 1:41.00    1:30.03    1
  6 Mac an Riogh, Micheal     13 Lahinch              1:46.03    1:39.74
  7 O'Donnacha, Eanna         13 Lahinch              1:39.91    1:40.89
  8 Scully, Joe               12 LIMK                 1:36.78    1:42.27
  9 Donovan, Terence          12 ASK                  1:45.85    1:43.68
 10 Lenihan, Colm             12 Lahinch              1:57.11    1:51.77
 11 Cuddihy, Darragh          12 Lahinch              2:19.25    2:11.91  

Event 14 Boys 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guerin, Jake              15 ASK                  1:13.08    1:09.30    6
  2 O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                       NT    1:14.63    4
  3 Baker, John               14 ASK                  1:16.68    1:18.27    3
  4 Dugan-McSweny, Eoin       15 ASK                  1:20.05    1:19.74    2
  5 Hogan, Matthew            15 Nenagh Neptune       1:20.34    1:20.86    1
  6 Slattery, Brian           15 Nenagh Neptune       1:20.88    1:22.73
  7 King, Conor               14 KGD                  1:26.57    1:23.53
  8 Keating, Niall            15 LIMK                 1:20.69    1:24.00
  9 Herdman, Callum           14 LIMK                 1:26.53    1:25.78
 10 Kennedy, Adam             14 LIMK                 1:28.49    1:26.23
 11 Harty, Conor              14 KGD                  1:32.12    1:26.92  

Event 14 Boys 16-17 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Scholand, Brendan         17 Lahinch              1:20.09    1:16.33    6
  2 Kennedy, Paddy            16 Tiger Sharks         1:18.49    1:19.22    4
  3 Shannon, Nils             16 Lahinch              1:32.97    1:23.78    3
  4 Murphy, Robert            16 Tiger Sharks         1:36.96    1:39.83    2
 -- Adams, Michael            16 Nenagh Neptune       1:26.88         DQ  

Event 14 Boys 18-21 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Nagle, Steven             18 Nenagh Neptune       1:26.53    1:27.46    6  

Event 15 Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Gaffney, Kate             11 LIMK                 1:19.81    1:18.69    6
  2 O'Brien, Jenny            11 Tiger Sharks         1:21.69    1:20.49    4
  3 Flynn, Casey              10 ASK                  1:24.25    1:23.99    3
  4 Foley, Joanne             11 ASK                  1:27.85    1:27.25    2
  5 Killeen, Caoimhe          10 LIMK                 1:31.50    1:29.42    1
  6 Smith, Shannon            10 LIMK                 1:32.44    1:32.97
  7 O'Sullivan, Treasa         9 KGD                  1:31.84    1:34.62
  8 Brennan, Cheyenne         10 LIMK                 1:38.66    1:38.67
  9 Brennan, Amy               9 LIMK                      NT    2:11.12  

Event 15 Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Olsthoorn, Ciara          13 LIMK                 1:11.97    1:10.59    6
  2 O'Connor, Ellie           13 LIMK                 1:11.70    1:11.03    4
  3 Dundon, Liza              13 LIMK                 1:15.07    1:13.49    3
  4 O'Donnell, Megan          12 KGD                  1:17.61    1:13.63    2
  5 O'Hanrahan, Sinead        13 LIMK                 1:15.22    1:15.05    1
  6 Deegan, Stephanie         12 Tiger Sharks         1:20.08    1:15.88
  7 Connell, Ailbhe           13 KGD                  1:15.09    1:16.33
  8 O'Flynn, Katie            13 Tiger Sharks         1:18.27    1:16.49
  9 Clarke, Averil            12 LIMK                 1:18.10    1:16.64
 10 Costello, Kayleigh        13 ASK                  1:17.31    1:17.63
 11 Killeen, Amy              12 LIMK                 1:19.06    1:18.13
 12 O'Shea, Sophie            13 ASK                  1:18.47    1:18.33
 13 McSweeney, Anna           12 ASK                  1:31.03    1:23.01
 14 O'Sullivan, Aoibhin       12 Lahinch              1:22.78    1:24.21
 15 Gosseau, Lea              13 Lahinch              1:24.41    1:24.72
 16 Spaight, Mairead          12 ASK                  1:26.59    1:25.99
 17 Keane, Amy                13 ASK                  1:28.16    1:27.29
 18 Rafferty, Naomi           12 Tiger Sharks         1:30.14    1:28.93
 19 Bridgeman, Áine           12 ASK                  1:30.50    1:29.95
 20 Healy, Sadhbh             12 LIMK                 1:29.56    1:30.17
 21 Moloney, Caoimhe          13 LIMK                 1:34.66    1:31.86
 22 Collins, Ashleigh         12 LIMK                 1:36.91    1:32.01
 23 O'Brien, Aine             13 LIMK                      NT    1:32.87
 24 Creaton, Ruth             12 LIMK                      NT    1:32.93
 25 Barrow, Fiona             12 ASK                  1:36.90    1:36.64
 26 Gilna, Kate               12 Lahinch              1:38.45    1:38.10
 27 McGinn, Emma              12 LIMK                 1:41.97    1:39.05
 28 Haren, Katie              13 Lahinch              1:34.37    1:41.74
 29 Long, Emer                12 LIMK                 1:33.19    1:41.75
 30 Clarke, Aisling           12 LIMK                      NT    1:42.29  

Event 15 Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wilmott, Alannah          15 ASK                  1:09.94    1:11.05    6
  2 Brennan, Alana            14 LIMK                 1:12.46    1:14.15    4
  3 Noonan, Meadhbh           14 ASK                  1:26.96    1:14.45    3
  4 Leahy, Emma Louise        15 LIMK                 1:13.27    1:15.15    2
  5 McSweeney, Sophie         15 ASK                  1:16.81    1:17.19    1
  6 O Kelly, Lianne           14 Nenagh Neptune       1:15.53    1:17.84
  7 Brosnan, Aoife            15 ASK                  1:21.80    1:21.51
  8 Mulcaire, Ciara           14 ASK                  1:27.38    1:26.95
  9 O'Connor, Ciara           14 ASK                  1:35.13    1:29.20
 10 Brennan, Mia              15 ASK                  1:34.25    1:32.03
 11 Hanley, Alice             14 ASK                  1:46.34    1:33.07
 12 Shannon, Freja            15 Lahinch                   NT    1:33.90  

Event 15 Girls 16-17 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Blewitt, Stephanie        16 LIMK                 1:12.28    1:13.65    6
  2 Kinnane, Sinead           16 Nenagh Neptune       1:18.60    1:14.68    4
  3 Guinane, Allie            16 LIMK                 1:14.03    1:15.61    3
  4 Callery, Grace            17 Nenagh Neptune       1:14.74    1:16.26    2
  5 Coughlan, Oonagh          16 LIMK                 1:13.81    1:17.26    1
  6 Langridge, Jessie         17 Nenagh Neptune       1:21.93    1:21.67
  7 Connell, Meadhbh          16 KGD                  1:24.82    1:23.36
  8 O'Sullivan, Eimear        16 Lahinch                   NT    1:23.41  

Event 16 Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Mc Geever, Finn           11 LIMK                 1:10.32    1:10.34    6
  2 Cahill, Willam            11 LIMK                 1:16.64    1:14.96    4
  3 Bajerski, Jakub           11 LIMK                 1:28.28    1:23.23    3
  4 O' Brien, Paul            11 LIMK                 1:29.47    1:25.79    2
  5 Kelly, Kieran             10 LIMK                 1:27.40    1:26.19    1
  6 Barrett, Ronan            11 LIMK                 1:26.14    1:27.66
  7 McCarthy, Dean            11 ASK                  1:30.68    1:27.71
  8 Lambert, Michail          11 LIMK                 1:35.19    1:30.22
  9 Curtin, Leon              11 LIMK                      NT    1:32.92
 10 O'Hanrahan, Michael       10 LIMK                 1:36.94    1:33.06
 11 O'Donnacha, Dara          11 Lahinch              1:36.38    1:34.50
 12 O'Brien, Dylan            10 Lahinch              1:40.59    1:34.88
 13 Rouine, Eoin              10 Lahinch              1:29.34    1:36.18
 14 Garrihy, Michael          10 Lahinch              1:41.13    1:41.86
 15 Lenihan, Liam             10 Lahinch              1:43.77    1:47.08  

Event 16 Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Grace, Jack               13 KGD                  1:11.45    1:08.20    6
  2 Klimonov, Fedor           13 Tiger Sharks         1:12.56    1:08.91    4
  3 Corby, Robert             13 LIMK                 1:11.63    1:09.30    3
  4 Blackwell, Patrick        13 LIMK                 1:12.15    1:10.01    2
  5 McNamara, Oisin           12 LIMK                 1:19.03    1:19.70    1
  6 Mudge, Callum M           13 LIMK                 1:21.00    1:24.80
  7 O'Donnacha, Eanna         13 Lahinch              1:21.13    1:25.07
  8 Donovan, Terence          12 ASK                  1:28.12    1:27.80
  9 Mac an Riogh, Micheal     13 Lahinch              1:29.04    1:29.33
 10 Lenihan, Colm             12 Lahinch              1:30.63    1:31.67
 11 Cuddihy, Darragh          12 Lahinch              1:54.08    2:03.04  

Event 16 Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                  1:02.21      59.67    6
  2 Feane, Jack               14 LIMK                 1:08.04    1:07.87    4
  3 Costello, Shane           15 Nenagh Neptune       1:10.15    1:08.09    3
  4 Dugan-McSweny, Eoin       15 ASK                  1:09.29    1:08.87    2
  5 Adams, Thomas             14 Nenagh Neptune       1:09.35    1:09.44    1
  6 Slattery, Brian           15 Nenagh Neptune       1:10.74    1:10.32
  7 O'Grady, Brendan          15 ASK                  1:13.68    1:12.77
  8 King, Conor               14 KGD                  1:18.01    1:13.51
  9 Herdman, Callum           14 LIMK                 1:15.37    1:13.59
 10 Trotman, Ciaran           15 LIMK                 1:17.44    1:15.53
 11 Harty, Conor              14 KGD                  1:24.40    1:17.25
 12 Kennedy, Adam             14 LIMK                 1:12.55    1:20.81
 13 McGrath, Adam             14 Tiger Sharks         1:21.84    1:21.13  

Event 16 Boys 16-17 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Scholand, Brendan         17 Lahinch              1:07.02    1:04.61    6
  2 Kennedy, Paddy            16 Tiger Sharks         1:06.01    1:04.88    4
  3 Riordan, John             16 Nenagh Neptune       1:07.25    1:07.24    3
  4 Harty, Niall              16 LIMK                 1:09.65    1:08.43    2
  5 Shannon, Nils             16 Lahinch              1:14.12    1:09.96    1
  6 Murray, Cian              17 Nenagh Neptune       1:11.47    1:11.96
  7 Adams, Michael            16 Nenagh Neptune       1:12.06    1:15.54
  8 Murphy, Robert            16 Tiger Sharks         1:25.31    1:26.08  

Event 16 Boys 18-21 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kelliher, Shane           19 LIMK                 1:17.68    1:19.86    6  

Event 17 Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Foley, Joanne             11 ASK                    51.50      48.63    6
  2 Fox, Jenny                11 KGD                    51.13      50.96    4
  3 Scully, Eve               10 LIMK                   52.31      51.10    3
  4 O'Brien, Lucy             11 Tiger Sharks           51.75      53.73    2
  5 Smith, Shannon            10 LIMK                   55.05      54.31    1  

Event 17 Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Hanrahan, Sinead        13 LIMK                   40.85      41.85    6
  2 Smith, Hilary             12 LIMK                   45.58      46.78    4
  3 Collins, Ashleigh         12 LIMK                   47.50      47.82    3
  4 Coleman, Isabel           13 Lahinch                46.14      47.84    2
  5 Flynn, Lauren             13 ASK                    47.72      48.40    1
  6 McSweeney, Anna           12 ASK                    51.90      48.79
  7 Costello, Kayleigh        13 ASK                    57.07      48.86
  8 Moloney, Caoimhe          13 LIMK                      NT      50.12
  9 O'Sullivan, Aoibhin       12 Lahinch                51.10      50.98
 10 Clarke, Aisling           12 LIMK                      NT      51.64
 11 Rafferty, Naomi           12 Tiger Sharks           50.46      51.79
 12 Creaton, Ruth             12 LIMK                      NT      52.02
 13 Kennedy, Eilish           13 Tiger Sharks           57.59      53.07
 14 Gosseau, Lea              13 Lahinch                53.91      53.70
 15 Haren, Katie              13 Lahinch                56.81      55.29
 16 O'Brien, Aine             13 LIMK                      NT    1:00.61
 17 Long, Emer                12 LIMK                   59.88    1:00.93
 18 Gilna, Kate               12 Lahinch              1:10.00    1:08.40  

Event 17 Girls 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Leahy, Emma Louise        15 LIMK                   41.28      44.41    6
  2 Clarke, Aoife             14 LIMK                   41.05      44.74    4
  3 Wilmott, Alannah          15 ASK                    39.92      44.76    3
  4 Scully, Mia               14 LIMK                   44.08      46.34    2
  5 Brosnan, Aoife            15 ASK                    49.74      46.44    1
  6 O'Rourke, Aine            15 ASK                    48.51      49.07
  7 McSweeney, Sophie         15 ASK                    48.02      49.58
  8 Sweeney, Ciara            15 ASK                    54.19      50.14
  9 Mulcaire, Ciara           14 ASK                    53.96      53.07
 10 McCarthy, Celine          15 ASK                    52.41      53.61
 11 O'Connor, Ciara           14 ASK                       NT      56.67
 12 Brennan, Mia              15 ASK                       NT      57.55
 13 Shannon, Freja            15 Lahinch                   NT      59.18  

Event 17 Girls 16-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Ní Dhomhnaill, Róisíln    16 KGD                    42.28      42.85    6
  2 Callery, Grace            17 Nenagh Neptune         44.82      44.88    4
  3 Guinane, Allie            16 LIMK                   52.90      46.76    3
  4 Langridge, Jessie         17 Nenagh Neptune         45.35      47.39    2
  5 Barrow, Lisa              16 ASK                    51.63      48.90    1
  6 O'Connor, Orlaith         16 ASK                    50.91      49.78
  7 O'Sullivan, Eimear        16 Lahinch                   NT      52.76  

Event 18 Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kelly, Kieran             10 LIMK                   47.94      45.40    6
  2 Curtin, Leon              11 LIMK                      NT      53.55    4
  3 O' Brien, Paul            11 LIMK                   52.14      54.80    3
  4 O'Hanrahan, Michael       10 LIMK                   58.09      55.89    2
  5 Lambert, Michail          11 LIMK                 1:00.25      59.19    1
  6 O'Donnacha, Dara          11 Lahinch              1:03.97    1:02.83
  7 Lenihan, Liam             10 Lahinch                   NT    1:04.07
  8 Rouine, Dara               8 Lahinch                   NT    1:11.13  

Event 18 Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Corby, Robert             13 LIMK                   44.62      42.39    6
  2 Kelly, Adrian             13 LIMK                   49.25      42.97    4
  3 Blackwell, Patrick        13 LIMK                   54.53      44.80    3
  4 Mac an Riogh, Micheal     13 Lahinch                53.87      52.00    2
  5 Lenihan, Colm             12 Lahinch                58.70      57.66    1
  6 Cuddihy, Darragh          12 Lahinch              1:05.56    1:08.03  

Event 18 Boys 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guerin, Jake              15 ASK                    43.37      36.06    6
  2 O'Grady, Brendan          15 ASK                    39.78      38.22    4
  3 Slattery, Brian           15 Nenagh Neptune         40.94      40.93    3
  4 Keating, Niall            15 LIMK                   41.05      41.05    2
  5 Baker, John               14 ASK                    44.69      41.25    1
  6 Hogan, Matthew            15 Nenagh Neptune       1:10.15      42.54
  7 Dugan-McSweny, Eoin       15 ASK                    50.56      43.02
  8 Costello, Shane           15 Nenagh Neptune         42.75      43.23
  9 Adams, Thomas             14 Nenagh Neptune         59.65      43.33  

Event 18 Boys 16-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Ryan, Cianan              16 Nenagh Neptune         38.44      37.55    6
  2 Scholand, Brendan         17 Lahinch                   NT      39.90    4
  3 Harty, Niall              16 LIMK                   41.11      41.00    3
  4 Riordan, John             16 Nenagh Neptune         41.87      43.19    2
  5 McGrath, Brian            17 Nenagh Neptune         41.74      43.25    1
  6 Lyons, Ciaran             16 ASK                    43.67      43.47  

Event 19 Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Connor, Alex            10 LIMK                 1:25.85    1:25.20    6
  2 Carey, Mary               10 LIMK                 1:35.65    1:29.96    4
  3 Scully, Eve               10 LIMK                 1:38.81    1:37.13    3
  4 Flynn, Casey              10 ASK                  1:40.82    1:38.01    2
  5 Voye, Rebecca             11 LIMK                      NT    1:41.82    1
  6 Foley, Joanne             11 ASK                  1:49.62    1:52.84  

Event 19 Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Olsthoorn, Ciara          13 LIMK                 1:24.36    1:19.71    6
  2 Dundon, Liza              13 LIMK                 1:22.46    1:23.23    3.5
  2 Carey, Sarah              12 LIMK                 1:22.23    1:23.23    3.5
  4 O'Donnell, Megan          12 KGD                  1:25.43    1:24.22    2
  5 Connell, Ailbhe           13 KGD                  1:22.59    1:24.42    1
  6 O'Shea, Cliodhna          12 LIMK                 1:23.21    1:24.87
  7 O'Connor, Ellie           13 LIMK                 1:26.81    1:25.24
  8 Boyd, Hollie              13 KGD                  1:26.34    1:28.44
  9 Clarke, Averil            12 LIMK                 1:32.64    1:30.03
 10 Carney, Emma              12 LIMK                 1:36.09    1:31.32
 11 Spaight, Mairead          12 ASK                  1:37.18    1:37.82
 12 McSweeney, Anna           12 ASK                  1:39.06    1:39.21
 13 Jones, Hannah             13 LIMK                 1:38.84    1:40.39
 14 Gosseau, Lea              13 Lahinch                   NT    1:43.27
 15 O'Sullivan, Lena          12 LIMK                      NT    1:45.50
 16 O'Shea, Sophie            13 ASK                  1:45.75    1:47.47
 17 Bridgeman, Áine           12 ASK                       NT    1:51.98
 18 Ambrose, Keileigh         13 ASK                       NT    1:53.64
 19 Keane, Amy                13 ASK                       NT    1:56.08  

Event 19 Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wilmott, Alannah          15 ASK                  1:26.73    1:27.35    6
  2 Bejeryd, Harriet          15 ASK                  1:28.22    1:29.90    4
  3 Noonan, Meadhbh           14 ASK                  1:29.87    1:32.39    3
  4 Brennan, Alana            14 LIMK                 1:30.99    1:36.60    2
  5 Moynihan, Clíodhna        15 KGD                  1:45.06    1:42.29    1
  6 McSweeney, Sophie         15 ASK                  1:39.01    1:42.42
  7 Hurley, Sydney H          15 KGD                  1:54.01    1:49.80
  8 Hanley, Alice             14 ASK                       NT    1:51.27
  9 O'Connor, Ciara           14 ASK                       NT    2:01.28  

Event 19 Girls 16-17 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Blewitt, Stephanie        16 LIMK                 1:10.98    1:17.70    6
  2 Coughlan, Oonagh          16 LIMK                 1:25.22    1:28.13    4
  3 Seymour, Suzanne          16 Nenagh Neptune       1:42.54    1:35.68    3
  4 Connell, Meadhbh          16 KGD                  1:45.62    1:44.54    2  

Event 20 Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Carroll, Aaron             9 LIMK                 1:40.72    1:32.48    6
  2 Bajerski, Jakub           11 LIMK                      NT    1:34.25    4
  3 Corby, Eoin               10 LIMK                 1:32.96    1:36.53    3
  4 McCarthy, Dean            11 ASK                  1:49.98    1:37.96    2
  5 Barrett, Ronan            11 LIMK                      NT    1:42.69    1  

Event 20 Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kelly, Adrian             13 LIMK                 1:26.25    1:21.36    6
  2 Hogan, Ben                12 Tiger Sharks         1:24.55    1:22.79    4
  3 Scully, Joe               12 LIMK                 1:39.00    1:37.16    3  

Event 20 Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Guerin, Jake              15 ASK                  1:11.00    1:10.68    6
  2 King, Conor               14 KGD                  1:28.31    1:24.94    4
  3 Kennedy, Adam             14 LIMK                 1:25.24    1:25.56    3
  4 McGrath, James            15 Nenagh Neptune       1:33.94    1:26.10    2
  5 Herdman, Callum           14 LIMK                 1:36.62    1:26.31    1
  6 Harty, Conor              14 KGD                  1:27.41    1:29.04
  7 Trotman, Ciaran           15 LIMK                      NT    1:36.53  

Event 20 Boys 16-17 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Lyons, Ciaran             16 ASK                  1:19.21    1:23.89    6
  2 Murphy, Robert            16 Tiger Sharks         1:40.24    1:44.53    4  

Event 21 Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Connor, Alex            10 LIMK                   35.94      34.93    6
  2 Carey, Mary               10 LIMK                   38.09      35.04    4
  3 O'Brien, Jenny            11 Tiger Sharks           36.79      35.83    3
  4 Flynn, Casey              10 ASK                    36.94      37.38    2
  5 O'Sullivan, Treasa         9 KGD                    40.71      41.77    1
  6 Fox, Jenny                11 KGD                    41.55      41.98
  7 Brennan, Amy               9 LIMK                   51.43      58.21  

Event 21 Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Olsthoorn, Ciara          13 LIMK                   32.51      32.12    6
  2 Carey, Sarah              12 LIMK                   33.46      32.99    4
  3 Dunne, Isabelle           13 Nenagh Neptune         34.09      34.08    3
  4 O'Hanrahan, Sinead        13 LIMK                   34.00      34.34    2
  5 Flynn, Lauren             13 ASK                    34.08      34.41    1
  6 Costello, Kayleigh        13 ASK                    34.62      35.50
  7 O'Shea, Cliodhna          12 LIMK                   41.12      35.67
  8 Smith, Hilary             12 LIMK                   36.23      35.99
  9 Clarke, Averil            12 LIMK                   40.23      36.95
 10 Healy, Sadhbh             12 LIMK                   40.53      39.84
 11 Creaton, Ruth             12 LIMK                      NT      40.68
 12 O'Brien, Aine             13 LIMK                      NT      42.04
 13 Long, Emer                12 LIMK                   42.09      43.19
 14 McGinn, Emma              12 LIMK                   44.53      43.66
 15 Clarke, Aisling           12 LIMK                      NT      45.58  

Event 21 Girls 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Brennan, Alana            14 LIMK                   35.13      32.74    6
  2 Leahy, Emma Louise        15 LIMK                   32.62      33.45    4
  3 Clarke, Aoife             14 LIMK                   33.42      35.02    3
  4 O Kelly, Lianne           14 Nenagh Neptune         34.32      35.12    2
  5 O'Rourke, Aine            15 ASK                    35.80      36.00    1
  6 Sweeney, Ciara            15 ASK                    37.03      37.19
  7 Brosnan, Aoife            15 ASK                    38.25      37.47
  8 Bejeryd, Harriet          15 ASK                    36.78      37.69
  9 McCarthy, Celine          15 ASK                    38.26      39.07
 10 Shannon, Freja            15 Lahinch                   NT      39.99
 11 O'Connor, Ciara           14 ASK                    42.21      40.33  

Event 21 Girls 16-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Callery, Grace            17 Nenagh Neptune         34.13      33.80    6
  2 McCutcheon, Siobhan       16 Nenagh Neptune         34.86      33.93    4
  3 Kinnane, Sinead           16 Nenagh Neptune         35.37      34.27    3
  4 O'Connor, Orlaith         16 ASK                    35.45      35.12    2
  5 Barrow, Lisa              16 ASK                    35.44      35.68    1
  6 Guinane, Allie            16 LIMK                   35.15      35.72
  7 Coughlan, Oonagh          16 LIMK                   33.97      36.38
  8 Langridge, Jessie         17 Nenagh Neptune         34.03      36.44
  9 O'Sullivan, Eimear        16 Lahinch                   NT      36.80  

Event 22 Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Cahill, Willam            11 LIMK                   37.78      32.58    6
  2 Bajerski, Jakub           11 LIMK                   36.34      35.48    4
  3 Corby, Eoin               10 LIMK                   35.19      36.15    3
  4 Carroll, Aaron             9 LIMK                   42.68      39.53    2
  5 Lambert, Michail          11 LIMK                   44.18      40.54    1
  6 Curtin, Leon              11 LIMK                      NT      41.71
  7 O'Hanrahan, Michael       10 LIMK                   41.78      43.59
  8 Rouine, Eoin              10 Lahinch                39.19      43.63
  9 O'Donnacha, Dara          11 Lahinch                43.38      44.07
 10 Garrihy, Michael          10 Lahinch                45.36      46.01
 11 Rouine, Dara               8 Lahinch                   NT      54.69  

Event 22 Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Grace, Jack               13 KGD                    31.58      31.08    6
  2 Corby, Robert             13 LIMK                   32.25      32.16    4
  3 O'Donnacha, Eanna         13 Lahinch                34.74      34.41    3
  4 Kelly, Adrian             13 LIMK                   35.87      34.48    2
  5 Mudge, Callum M           13 LIMK                   34.50      37.79    1
  6 Lenihan, Colm             12 Lahinch                40.35      39.94  

Event 22 Boys 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                    27.35      26.85    6
  2 Guerin, Jake              15 ASK                    28.59      26.96    4
  3 Baker, John               14 ASK                    29.37      29.23    3
  4 Murray, Daire             15 Nenagh Neptune         32.60      30.42    2
  5 Costello, Shane           15 Nenagh Neptune         30.52      30.49    1
  6 Keating, Niall            15 LIMK                   31.53      32.57
  7 Kennedy, Adam             14 LIMK                   37.28      34.10  

Event 22 Boys 16-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Shannon, Nils             16 Lahinch                32.05      29.71    6
  2 Riordan, John             16 Nenagh Neptune         29.94      29.81    4
  3 Ryan, Cianan              16 Nenagh Neptune         30.80      30.16    3
  4 Kennedy, Paddy            16 Tiger Sharks           30.58      30.60    2
  5 Murray, Cian              17 Nenagh Neptune         32.25      30.62    1
  6 McGrath, Brian            17 Nenagh Neptune         30.41      30.75
  7 Harty, Niall              16 LIMK                   31.99      32.14
 -- Larkin, Kieran K          16 Nenagh Neptune         30.69         DQ  

Event 22 Boys 18-21 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kelliher, Shane           19 LIMK                   34.81      34.92    6  

Event 23 Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Connor, Alex            10 LIMK                 1:39.30    1:28.11    6
  2 Guinane, Eva              11 Lahinch                   NT    1:31.62    4
  3 Gaffney, Kate             11 LIMK                 1:37.35    1:32.64    3
  4 Scully, Eve               10 LIMK                      NT    1:36.61    2
  5 Carey, Mary               10 LIMK                      NT    1:37.15    1
  6 Flynn, Casey              10 ASK                  1:36.34    1:37.42
  7 O'Brien, Lucy             11 Tiger Sharks              NT    1:47.59
  8 O'Brien, Jenny            11 Tiger Sharks              NT    1:48.64  

Event 23 Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Dundon, Liza              13 LIMK                 1:26.24    1:24.44    6
  2 Carey, Sarah              12 LIMK                 1:25.78    1:30.21    4
  3 Rafferty, Maebh           13 Tiger Sharks         1:48.28    1:35.16    3
  4 O'Flynn, Katie            13 Tiger Sharks         1:42.88    1:35.42    2
  5 Deegan, Stephanie         12 Tiger Sharks         1:54.21    1:35.56    1
  6 Killeen, Amy              12 LIMK                 1:48.93    1:39.01
  7 O'Shea, Sophie            13 ASK                  1:33.47    1:42.59
  8 Kennedy, Eilish           13 Tiger Sharks              NT    1:42.86
  9 Costello, Kayleigh        13 ASK                  1:51.41    1:48.78
 10 Spaight, Mairead          12 ASK                       NT    1:49.13
 11 Keane, Amy                13 ASK                       NT    1:49.67
 12 Ambrose, Keileigh         13 ASK                       NT    1:59.30  

Event 23 Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Scully, Mia               14 LIMK                 1:24.17    1:24.20    6
  2 Brosnan, Aoife            15 ASK                  1:35.22    1:37.26    4
  3 Sweeney, Ciara            15 ASK                  1:55.37    1:40.05    3  

Event 24 Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Mc Geever, Finn           11 LIMK                 1:18.37    1:18.70    6
  2 Carroll, Aaron             9 LIMK                      NT    1:41.51    4
  3 Corby, Eoin               10 LIMK                 2:08.76    1:41.68    3  

Event 24 Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Klimonov, Fedor           13 Tiger Sharks         1:17.27    1:14.29    6
  2 Donovan, Terence          12 ASK                       NT    2:07.34    4  

Event 24 Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 O'Shaughnessy, Cian       15 ASK                  1:16.61    1:12.70    6
  2 Baker, John               14 ASK                  1:18.63    1:18.24    4
  3 Feane, Jack               14 LIMK                 1:19.34    1:19.45    3
  4 McGrath, Adam             14 Tiger Sharks              NT    1:38.76    2  

Event 24 Boys 16-17 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Lyons, Ciaran             16 ASK                  1:31.81    1:26.54    6  

Event 25 Mixed 500 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Limerick Swimming Club  'B'                            NT    4:13.40
  2 Limerick Swimming Club  'A'                       5:22.49    4:15.79
  3 Askeaton SC  'A'                                  5:26.53    4:25.45
  4 Lahinch Seaworld  'A'                                  NT    4:50.96